ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

Haftada birkaç kez bir masaj terapistine gidemiyorsanız veya bunun için para ödemek istemiyorsanız, evde yapabileceğiniz bazı masaj teknikleri vardır. Bunlar size masaj yaptırmakla aynı faydaları çok daha düşük bir fiyata sunabilir.

Ayak tepki bilimi. Ayağın alt kısmında 15.000 sinir ucu vardır ve bunlara masaj yapmanın vücudun her yerinde sağlığı iyileştirdiği gösterilmiştir. Ayağın farklı bölümleri vücudun belirli bölümlerine bağlı gibi görünse de, ayağın alt kısmına bir bütün olarak masaj yapmak da gevşemeye yardımcı olabilir.

  • Ayak masajınıza ayağınızı size iyi gelecek şekilde sıkarak veya iterek başlayın. İyi hissettiriyorsa, ayağınızın altını bir lakros topu veya bir golf topuyla bile yuvarlayabilirsiniz. Ayak başparmağınızın hemen altında ayağınızı iterek biraz fazladan zaman harcayın. Bunu bir seferde 5-10 saniye basılı tutun.
  • Melatonin üretimini uyarabilecek başparmağınızın dışını ovmak için fazladan zaman harcayın. Ayak parmak uçlarını ovmak boynunuzu ve omuzlarınızı gevşetmeye yardımcı olabilir ve ayağınızın ucuna baskı yapmak nefesinizi rahatlatabilir. Genel olarak, yatmadan önce her ayağa 5-10 dakika masaj yapın.

Bu sayfada neler var?

Kafa masajı

Kendi vücudunun bazı bölümlerini masaj zor olabilir, ancak başınızı ovmak gerekir. Kafanızda uykuya yardımcı olabilecek bazı akupunktur noktaları vardır.

  • Başınızın üst kısmının ortasını ovalayarak başlayın. Her iki kulağınızın üstünden kafatasınıza iki çizgi çizerseniz, bu nokta tam da birleşecekleri yerdir. Yaklaşık 100 bağı dümdüz aşağı itin veya burada 100 daire çizerek ovalayın.
  • Kaşlarınızın burnunuzun yakınında bittiği noktalara gidin. Yine buraya doğrudan baskı uygulayabilir veya parmaklarınızı küçük dairesel hareketlerle hareket ettirebilirsiniz. En az 30 bağ yapmaya veya 30 daire çizmeye çalışın.
  • Son olarak, kaşlarınızı ve gözlerinizin hemen altını ovalayın. Burada daha uzun, süpürme hareketleri kullanın, tüm kaşı tek bir hareketle ovalayın. Her iki gözü aynı anda, en az 20 kez yapmaya çalışın.

Yüz masajı

Kaslarınızda stres taşıyorsanız, düşündüğünüzden daha fazlasını yüzünüzde taşıyabilirsiniz. Yüzünüzü ovmak bu gerilimi serbest bırakarak daha iyi dinlenmenize yardımcı olabilir.

  • Bu masaja yüzünüzün gergin olduğu her yerde başlayabilirsiniz. Çenenizin arkasındaki büyük kaslarla başlayın. İçlerine hafifçe bastırın ve parmaklarınızla küçük daireler çizin. Gizli gerginlik için bu kasları keşfedin, mümkün olduğunca masaj yapın.
  • Tapınaklarınıza gidin. Buraya çok fazla baskı uygulamayın, yumuşak ve üzerlerinde yumuşak daireler çizen yerleri keşfedin. Basınç boşaldıkça daha sert basabilirsiniz.
  • Alnınıza masaj yaparak bitirin. Burun köprüsünden düz bir şekilde yukarı aşağı gidebilir veya alnınızın tamamını kaplayana kadar daha büyük ve daha büyük kavislerde kaşlarınızın şeklini takip edebilirsiniz.

Size en çok yardımcı olan belirli bir kendi kendine masaj tekniğini kullanın. Bazıları bazı günlerde, bazıları diğer günlerde yardımcı olabileceğinden hepsini öğrenin. Çok geçmeden, daha çok uyumalısın. “

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir