ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

Masaj terapisti masözlere yapılacak bir ziyaret rahatlatıcı ve canlandırıcı bir gezi olmalıdır. Bununla birlikte, her terapistin farklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Tıpkı her danışanın farklı olması gibi. 

Ve en iyi terapistlerin vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu anlayabildiği doğru olsa da, bu süreci kolaylaştırmak için yapabileceğiniz şeyler var. 

Masözlerin ve sizin ikinizin de aynı fikirde olmasını sağlamanın en iyi yolu iletişim bu çabanın merkezinde yer alır. İşte masaj uzmanınızla her zaman iletişim kurmanız gereken altı şey.

Masözlere sormanız gereken 6 soru
Masözlere sormanız gereken 6 soru

Kalan Yaralanmaları veya Sağlık Sorunlarını Açıklayın

Yaralanmalarınız veya rahatsızlıklarınız olsun, terapiste haber vermeniz önemlidir. Bazen masöz bu bilgileri problemli alanları daha iyi hedeflemek ve iyileşmenize yardımcı olmak için kullanabilir. Diğer zamanlarda, herhangi bir ek rahatsızlıktan kaçınmak için belirli alanlardan kaçınmak isteyebilir. Her iki durumda da önceden uyarılmış durumdadır.

Yaşam Tarzı Endişelerini Tartışın

Tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız, bunlar yaşam tarzınıza bağlı olabilir. Bu yaşam tarzıyla ilgili ayrıntıları terapistinize ileterek, gelecekteki sorunları nasıl önleyeceğiniz konusunda daha iyi tavsiyeler alabilirsiniz. Örneğin, esnek olmayabilirsiniz veya kötü duruş veya hareketsiz yaşam tarzından kaynaklanan sırt veya boyun ağrınız olabilir. Terapistiniz, hareketliliğinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olacak araçlar ve öneriler sunabilir.

Hissettiğiniz Herhangi Bir Acı Hakkında Konuşun

Her zaman mevcut rahatsızlık veya ağrıdan bahsettiğinizden emin olun, böylece masözün sorunun neden ortaya çıktığını belirlemek için sizinle birlikte çalışabilir. Bazı durumlarda, bu bilgiler masaj terapistini uyararak potansiyel olarak zararlı tekniklerden kaçınılmasını sağlayabilir.

İlaç Kullanıyorsanız veya Hamileyseniz, Bahsedin

Ayrıca masöze hamile olup olmadığınızı veya tansiyon veya kalp hastalığı gibi durumlar için herhangi bir ilaç alıp almadığınızı bilmesini sağlamalısınız. Her masaj rejimi, müşterinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özel olarak tasarlanmalıdır ve sağlık sorunları önemli bir husustur.

Hedefleriniz Hakkında Açık Olun

Belirli bir vücut bölgesine dikkat edilmesi gerektiğini biliyorsanız, bu bilgiyi ilettiğinizden emin olun masöze masajın faydalarını en üst düzeye çıkarmak için belirli alanlara odaklanabilir, ancak yalnızca hedeflerinizi anlarsa. En iyi sonuçlar için, doğru teknikleri kullanarak doğru dikkati aldığınızdan emin olmak için masaj terapistinizle birlikte çalışın.

Bitirdiğinizde Geri Bildirim Verin

Masajınız tamamlandığında, öylece ayrılmayın. Geri bildirimde bulunmak için birkaç dakikanızı ayırın – özellikle düzenli veya yarı düzenli masaj yaptırmayı planlıyorsanız. Bu geri bildirim, terapistin ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamasına yardımcı olabilir ve gelecekteki masaj seanslarının daha da verimli olmasını sağlayabilir.

Terapistinizle çalışarak ve hayati bilgileri ileterek, her masaj seansından gerçekten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı iletmek için net iletişim kullanma alışkanlığı edindiğinizde, düzenli masaj seanslarının sağlığınız ve refahınız için daha da fazla fayda sağladığını göreceksiniz. En iyi masaj terapisinin size nasıl fayda sağlayacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için , bugün Masaj vakti federasyonları ile iletişime geçin.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir