ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

İstanbul masaj salonu arayışınızda size rehberlik edecek bu sayfamızda bir çok terapist ve mekan görebilir ve inceleyebilirsiniz. Masaj aslında insanların içgüdüleri sonucu ortaya çıkmış doğal bir olgudur. Zamanla kendini geliştirerek günümüze kadar gelen masaja aslında her insanın ihtiyacı vardır. Her insanın kendine göre sorunları, gerginlikleri, sıkıntıları vardır. Terapist ile birlikte herkes kendine en uygun masajı seçebilir ve istediği rahatlığa ulaşabilir. Masajı sadece çok zor zamanlar da değil düzenli olarak yaptırmak hem kalıcı hem de oldukça olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Masöz ile yapılan masajlar sayesinde hem hayatınızı düzene sokabilir hem de hareket özgürlüğünüzü daha da genişletebilirsiniz. Masajın temelini dokunuş meydana getirir ve dokunuş insan vücudunda sevgi ve şefkat duygusunu uyandırır. Doğan bu duygular sayesinde vücut ve beyin kendini güvende hisseder ve buna bağlı olarak daha rahatlar. Güven duygusu insanın kendini bırakmasını ve vücudunun gevşemesini, olması gerektiği gibi olmasını sağlar.

istanbul masaj salonu
istanbul masaj salonu

Masaj Salonu Nasıl bulurum?

Masaj salonu aynı zamanda enerji alışverişi sağladığı için bir çeşit meditasyon yöntemi olarak da kullanılır. Masaj sırasında masöz isteğe bağlı olarak doğal taşlar kullanır. Doğal taşların en büyük özelliği negatif enerjiyi yok ederek, hem bedenen hem de ruhen rahatlamasını sağlar. Bu nedenle masaj sadece bedenin değil ruhun da gevşemesini sağlayan en doğal ve en kesin yoldur. Vücuda herhangi bir kimyasal madde girişine sebep olmadan en sağlıklı yolla tedavi sağlamaktadır.

Masaj sayesinde insan vücudunda yer alan kaslar gevşer. Masaj kan dolaşımını düzenler ve damarların genişlemesine yardımcı olur. Masaj ile birlikte kaslar gevşer ve harekete geçer, sindirim sistemini düzenler ve sağlıklı şekilde işlemesine yardımcı olur. Lenf sisteminin harekete geçmesini sağlar ve atık maddelerin vücuttan en hızlı şekilde atılmasını sağlar. Masaj tarihte insan sağlığı için en çok kullanılan ve vücuda en zararsız tedavi yönetimidir.

Masajın Psikolojiye Etkisi

Masaj bedene fayda sağladığı kadar psikolojiye de faydası vardır. Uykusuzluk, iştahsızlık, depresyon gibi sorunlar çoğu zaman strese ve üzüntüye bağlı olarak gelişir. Bu durumların etkisini en kısa sürede atlatabilmek için çoğu zaman destek almak gerekmemektedir. Bu sorunlar vücutta ağrı, kasılma, kramp ya da çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Bu durumları atlatmanın en doğal yolu kesinlikle masaj yaptırmaktır.

Kimyasallar ile sağlanacak iyileşmenin bırakacağı olumsuz yan etkilerin aksine masajın hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece doğru teknikler ile dokunma ile yapılan masaj bu nedenle doğal ve sağlıklı bir süreç geçirmek isteyen herkesin ilk tercihi ve favorisidir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir