ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

Derin doku masajı nedir ?

Derin doku masajı, bir dizi farklı terapiyi tanımlayan battaniye bir terimdir ve genellikle tıbbi olarak fizyoterapistler, kayropraktörler ve benzeri tarafından kullanılır.

Derin doku masajı ‘teneke üzerinde’ söylediklerini yapar – kas dokusunun daha derin katmanlarında çalışan bir masaj tekniğidir.

İsveç masajına benzer şekilde, derin doku masajı diğer tedavilere göre daha yavaş ve daha sert vuruşlar ve basınç kullanır – belirli bölgelere konsantre olan ve kasların ve tendonların liflerini takip eden veya karşılayan derin parmak basıncı.

Derin doku masajı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir çok masaj formunda bulunur:

  • Isveç masajı
  • Tayland masaj
  • Spor / kas masajı
  • Lenfatik drenaj
derin doku masajı
derin doku masajı

Derin doku masajın’da ne olur

İstanbul derin doku masajı için bir doktor veya başka bir uzman tarafından sevk edilmiş olabilirsiniz. Genel olarak, belirli problemler için derin doku masajı önerilir, bu yüzden zaten ne bekleyeceğinizi biliyor olabilirsiniz. Bu masaj tedavisini kendiniz yapmaya karar verdiyseniz, terapiste olabildiğince fazla bilgi verdiğinizden emin olmanız gerekir.

Terapist sizinle olan herhangi bir özel probleminiz, bir yaralanma veya kas gerginliğinin nasıl geliştiği veya kötüleştiği, yaşam tarzınız, egzersiz rutininiz, diyetiniz ve benzeri. Hakkında konuşacaktır, böylece size en iyi nasıl yardımcı olacaklarını bilirler.

Derin masajı seansının veya kursunun uzunluğu, ihtiyacınız olan şeye bağlı olarak değişecektir. Bir seansın bir saatten fazla sürmesi olası değildir ve profesyonel bir sporcu olmadığınız sürece bir kurs muhtemelen birkaç hafta veya ay boyunca aralıklı yaklaşık altı seans içerecektir.

Nasıl hissettiğinize ve gittiğiniz terapist veya tedavi merkezine bağlı olarak, gevşek oturan rahat kıyafetler veya sadece bir havlu giymeniz gerekecektir. Yağlar kullanılabilir, ancak aromaterapi yağları olma olasılığı düşüktür. Bu, yumuşak ışık ve müzik beklediğiniz bir masaj değildir.

Derin doku masajıişe yararmı ?

Bu masaj kasların yenilenmesine ve gevşemesine yardımcı olur, kan akışını ve böylece vücudunuzun etrafındaki oksijen akışını artırır. Bu, çok ağrılı ve gergin kaslardaki toksinlerden kurtulur, bu da güçlenmelerine ve iyileşmelerine yardımcı olur.

Derin bağ masajının amacı sizi rahat ve mutluluk dolu hissetmek değildir; belirli fiziksel, kas problemlerini çözme eğilimindedir. Özel huzur okyanusunda kaybolmanız pek olası değildir, bu yüzden işe geri dönmeyi, araba sürmeyi veya daha sonra dışarı çıkmayı kendiniz mahvettiğinizi hissetmeden planlayabilirsiniz!

Derin bağ masajı genellikle kazalardan kurtulan insanları tedavi etmek ve yetersiz kullanılan kaslarda kan dolaşımını arttırdığı, vücuttaki kronik kas gerginliğini giderdiği ve Skar dokusunu ve “düğüm” derinliğini parçaladığı için kaslarda.

Aşağıdaki durumlarda terapistinize her zaman bilgi verin:

  • Hamile olabileceğinizi düşünüyor
  • Kalp veya solunum problemleri öyküsü var
  • Eklemler ilgili sorunlarınız var
  • Cilt alerjiniz veya durumunuz varsa
  • Son zamanlarda ameliyat olduysa veya yaralanmaya eğilimli veya iyileşiyorsa
  • başka herhangi bir tıbbi durumunuz varsa veya herhangi bir tür tedavi görüyorsanız

Bu, sahip olabileceğiniz tedaviyi veya terapistin vücudunuzun hangi bölgelerinde çalışabileceğini etkileyebilir.

Akut veya uzun süreli zihinsel sağlık sorunları olan kişiler için önerilmez.

Herhangi bir masajda olduğu gibi, önceden büyük yemeklerden ve alkolden kaçınmak iyi bir fikirdir. Ayrıca masajdan önce ve sonra bol su içmelisiniz.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir