ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

Thai Masajı nedir?

Thai masajı Tayland’da ortaya çıktı ve birçok kişi yoga ve masajın karışımı olarak tanımlıyor. Sens olarak bilinen vücudun enerji hatları boyunca esneme ve yavaş, ritmik sıkıştırma kullanır.

Bir masajı resmetmek, bir masaj terapisti hoş kokulu yağlarla sırtınızı nazikçe ovalarken, arka planda dinlendirici müzik çalarak bir çarşafın altına uzanma görüntülerini çağrıştırabilir. Bu, birçok masaj yöntemi için aşağı yukarı doğru olsa da, Tay masajı tamamen farklıdır.

Thai masajı , akupresür, yoga ve zen shiatsu arasında bir haç gibi görünür ve Budist öğretilerinden esinlenmiştir. Gerçek masaj, vücudun enerji hatları boyunca yavaş, ritmik kompresyonlardan ve gerilmelerden oluşur. Vücutta 70.000’den fazla sen var olduğu söyleniyor ve Thai masajı, ellerin, başparmakların, dirseklerin ve ayakların avuç içlerini kullanarak en önemli 10 sen boyunca baskı uygulamaya odaklanıyor. Uygulayıcının çabası, vücuttaki gerilimi serbest bırakmak için çalışır. Uygulayıcılar ayrıca vücudu yoga benzeri pozlar halinde konumlandırır ve eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sallar.

tayland masajı
tayland masajı

Ne beklemeliyim?

Tayland masajı terapistleri, vücudu çekmek, bastırmak ve germek için vücutlarının birçok bölümünü (başparmakları, avuç içleri, dirsekleri ve hatta ayakları ve dizleri) kullanır. Bu, eklemleri gevşetmek ve vücudu rahatlatmak için yapılır. Ayrıca, sen yolları boyunca enerjinin blokajını kaldırdığı söylenir.

Daha önce hiç Tay masajı yaptırmadıysanız, ne bekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için dikkatlice okumalısınız:

  • Giydirmek. İlk olarak, birçok masaj türünün aksine, bir Tay masajı sırasında tamamen giyinik kaldınız. Terapist size giymeniz için özel kıyafetler önerebilir veya bol kıyafetler giymenizi önerebilir.
  • Yer. Daha sonra masaj, masaj masasında veya belki yer paspasında yapılabilir. Bu, masaj terapistine vücudunuzdaki esnemeleri gerçekleştirirken daha fazla esneklik sağlamak içindir.
  • Teknikler. Thai masajında ​​kullanılan teknikler de oldukça farklıdır. Kompresyonlar çok yavaş yapılır ve ayaklardan baştan yüze kadar tüm vücudu kaplar. Bu, masajın ve aynı zamanda pasif esnemenin bir kombinasyonudur – bu, masaj terapistinin vücudunuzu sizin için esneteceği anlamına gelir.
  • Uzunluk. Tam, geleneksel bir Tay masajı seansı iki hatta üç saate kadar çıkabilir. Bununla birlikte, birçok kaplıca 60 dakikalık daha kısa bir versiyon sunmaktadır.

Faydaları nelerdir?

Thai masajı kasları gevşetir ve gerer, dolaşımı iyileştirir ve stresi azaltır. Ayrıca vücudun enerji hatlarındaki tıkanmaların hastalığa ve hastalığa neden olduğuna inanılmaktadır. Thai masajı, bu enerji hatlarını dengeler ve genel refahı ve sağlığı geri kazandırır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir