ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

İsveç masajı nedir

İsveç masajı Batı’da en yaygın ve en çok bilinen masaj türüdür ve spor masajı ,  derin doku masajı ,  aromaterapi masajı ve diğer popüler Batı tarzı masajların temelidir .

Batı’nın anatomi ve fizyoloji kavramlarına dayanan – Asya masaj sistemlerinde odak noktası olan “meridyenler” veya sen hatları üzerindeki enerji çalışmasının aksine – terapistler bu tür masajı dolaşımı uyarmak, dolaşım sistemini yıkamak, sıkı kasları serbest bırakmak için kullanırlar. hareket açıklığını eski haline getirin ve ağrıyı giderin.

Bu senin buysa  ilk kez Spa’da  veya çok sık bir masaj alamadım, bir klasik masaj başlayanlar için iyi bir seçimdir. Çoğu insan 50 veya 60 dakikalık İsveç veya derin doku masajı alır, ancak 75 veya 90 dakika terapiste kas dokusunu çalıştırması ve sonuçlara ulaşması için daha fazla zaman verecektir. Bir İsveç masajı, terapistin kişisel tarzına ve neyi başarmaya çalıştığına bağlı olarak yavaş ve nazik ya da güçlü ve canlandırıcı olabilir.  

Daha derin bir çalışma istiyorsanız ve kronik kas ağrısından kurtulmak için daha fazla baskıya tahammül edebiliyorsanız, başka bir Klasik masaj olan derin doku masajı yaptırmak daha iyidir. Ağrınız varsa, sonuç almak için muhtemelen bir dizi masaj yapmanız gerekecektir. diğer tedavi edici masaj türleri,   eğitimli, lisanslı masaj terapistleri tarafından yapılır.

isveç masajı
isveç masajı

İsveç Masajı Sırasında Ne Olur?

Tüm İsveç masajlarında, terapist cildi masaj yağı ile yağlar ve geleneksel İsveç masajı için temel teknikler de dahil olmak üzere çeşitli masaj vuruşları gerçekleştirir : efleuraj, petrissaj, sürtünme, tapotement, titreşim / sinir vuruşları ve İsveç jimnastiği.

Bu hareketler kas dokusunu ısıtır, gerginliği serbest bırakır ve adhezyon adı verilen kas “düğümlerini” veya yapışmış dokuları kademeli olarak kırar. Klasik masajı , diğer sağlık yararlarının yanı sıra rahatlamayı da destekler , ancak masajdan önce, terapist size herhangi bir yaralanma veya bilmesi gereken diğer durumlar hakkında soru sormalıdır.

Bu masajın Faydaları

Masaj terapistine gitmek ve bir kez masajı yaptırmak bile sinir sisteminizi sakinleştirecek ve rahatlama ve iyilik hissini artıracak, depresyonu hafifletmeye yardımcı olduğu bilinen vücuttaki kaygı ve gerginliği azaltacaktır.

İsveç masajları , vücudunuzdaki kaslara besin yönünden zengin oksijen akışını artırarak daha enerjik hissetmenize yardımcı olan kan dolaşımını iyileştirir . Ek olarak, vücudun atık ürünlerini taşıyan lenfatik sistemi uyarır, bu da iyiyi ve kötüyü çok daha hızlı işleyeceğiniz anlamına gelir.

Kas krampları ve spazmları yaşıyorsanız, sorunlu alanlarınıza odaklanan bir Klasik masaj bu ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Masaj terapisi, artrit ve siyatik gibi durumlardan kaynaklanan ağrının yönetilmesine de yardımcı olabilir.

Ateş, enfeksiyon, iltihaplanma, kemik erimesi ve diğer tıbbi durumlarınız varsa – en azından önce doktorunuza danışmadan – masaj yapmak iyi bir fikir değildir ve hastaysanız masaj yaptırmamak en iyisidir. Bir masajın sizin için doğru olup olmayacağına dair herhangi bir şüpheniz varsa, bir İsveç masajı yaptırmadan önce bir tıp uzmanıyla konuşun.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir