ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

Taksim Masöz masaj hizmeti

Taksim masöz bayan masaj kültürünün dayandığı bu köklü tarihin ve bu süreç içerisinde geliştirdiği her tekniğin üzerinde durarak hizmet verir. Aslında temelde bakıldığı zaman masaj sağlıklı kalmanın en kestirme yoludur. Masaj tarihi çok eski dönemlere dayanan ve insanların aslında fark etmeden dahi doğal bir refleks olarak uyguladığı en sağlıklı rahatlama yöntemidir.

Bir yerimiz ağrıdığı zaman ya da yorgunluktan kasıldığımız zaman refleks olarak ağrıyan bölgeye elimizle masaj yaparız. Bu hareketi aslında bilinçsiz olarak yapsak da bu da bir tür masaj yöntemidir. Bu kadar basit ve amatör şekilde yapılan masaj hareketinin bile rahatlamaya büyük oranda etkisi vardır. İş, okul, aile derken gün içerisinde birçok stres unsuru ile karşı karşıya kalınca uzman bir masözden yardım almak her zaman daha etkili sonuçlar verecektir.

Taksim masöz uzman terapistleri sayesinde birden çok masaj tekniği, yağı ve kremi ile müşteri memnuniyetini yüksek oranda sağlamayı başarıyor. Tamamen müşterisine göre şekillenen hizmet portföyü sayesinde baş ağrısı, vücut ağrısı, kas sıkışması, uykusuzluk, strese bağlı kasılma gibi genel de sıklıkla görülen şikâyetler üzerinde etkili ve işinde uzman masözleri sayesinde her isteğe cevap verebiliyor.

taksim masöz
taksim masöz

Masajın Tıpta Karşılığı

Her türlü şikâyete yönelik tekniğe hâkim olan masöz Taksim bu anlamda bulunduğu bölgede ve alanında bir numara olmayı kolayca başarıyor. Masaj herhangi bir kimyasal ürün kullanmadan karşıda ki kişinin sorunlarını dokunuşlar ve özel teknikler aynı zamanda enerji yardımıyla çözmeyi hedefler. Masajın en temel bileşeni dokunuşlardır ve masajın getirdiği dokunuşların tıpta da karşılığı olduğu zaman geçtikçe daha net anlaşılmaya başlanmıştır. Aynı zamanda alternatif tıpta da masaja sıklıkla başvurulduğu daha net görülmeye başlandı.

Yakın zamanlarda Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bilimsel bir araştırma masajın özellikle ameliyatlardan önce uygulanmasının, daha doğrusu samimi dokunuşların hastayı yüksek oranda olumlu etkilediği görülmüştür. Yapılan bilimsel gözleme göre hastaların bir kısmına ameliyata girmeden önce temas ile pozitif enerji verilerek rahatlatılmış bir kısmına bu uygulanmamıştır.

Ameliyata girip çıkan hastaların iyileşme oranları ve tedaviye verdikleri tepkiye bakıldığı zaman yakından ilgilenilen hastalar da daha olumlu ve daha hızlı sonuçlar elde edildiği gözlemlenmiştir. Bunun nedeni dokunuşlar sayesinde verilen stresi azaltmaya yönelik, rahatlatıcı ve sakinleştirici etki olarak bildirilmiştir. Masaj da özellikle uzman masözler sayesinde stresi azaltarak, ağrıların giderilmesinde ve uykusuzluk gibi sorunların giderilmesinde etkilidir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir