ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm masöz profillerini görmek için tıkla

Kağıthane Masöz Bayan

Kağıthane masöz bayan ile vücudunuzu rahatlatacak ve daha dinç hissedeceksiniz. Masajın amaçlarından ilki vücuttaki kaslardaki kasılmayı açarak vücuttaki yorgunluğu atmaktır. Masöz profesyonelliği ile masaj daha etkili hale gelir. Vücuda yapılan masaj eğer düzenli olarak yapılmaya başlanırsa etkileri katlanarak gider.

Masaj ile şifa bulmak istiyorsanız masözün rahatsız olduğunuz yerleri gösterin ve şikayetlerinizi belirtin. Masözler doktor veya ortopedist değildir fakat onlar da anatomi ile ilgili bilgiye sahiptirler. Anatomik olarak belirlenen masaj noktalarına gerekli taktikleri uygular ve sizi rahatlatmayı hedefler.

İlk kez masaj yaptırıyorsanız birkaç kritere sahip olmalısınız. Masaj salonlarında en önemli şeylerden biri hijyen ve sertifikadır. Bunlara dikkat ederek memnun kalacağınızı garanti edin. Masöz Kağıthane de aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Masajda kullanılan tekniklerden sonra en önemli noktası ise kullan rahatlatıcı yağlardır.

Kullanılan yağlar vücudunuza nüfuz ederek size şifa verirken cildinizi yumuşatır bunun yanında kokusu ile sizi rahatlatır. Masaj salonunda hazırlanan ortam da önem taşır. Loş ve sıcak bir ortamda yapılan masaj daha büyük rahatlatıcı etki verir.

Kağıthane masöz
Kağıthane masöz

Masöz Bayan Masaj Teknikleri

Masaj teknikleri masajın en alıcı noktasıdır. Vücudunuza ve vücudunuzun ihtiyaçlarına göre uygulanan masaj teknikleri sayesinde masajdan en yüksek verimi alabilirsiniz. Tabii ki bu verimin en büyük payı işini ve tekniklerini iyi kullanan bir masöze bağlıdır. Masözün sayesinde rahatlayacak ve masajdan şifa bulacaksınız. Kağıthane masöz en iyi masaj yapan yerlerden biridir.

Masajda kullanılan birkaç teknik ise şöyle;

  • Friksiyon: Bu teknikte vücuda yani kaslara dairesel bir baskı uygulanır ve kaslarda rahatlama sağlanır.
  • Tapotman: Bu masaj tekniğinde masöz avuç içi darbeler ile kaslardaki belli noktaları rahatlatır ve düzeltir.
  • Öfloraj: Öfloraj tekniğinde sıvazlama yapılır ve bu sayede kan akışının hızlandırılması hedeflenir.
  • Vibrasyon: Vibrasyon tekniğinde titreşim yardımıyla kaslar rahatlatılır ve düzeltilir.
  • Percussion: Düz baskı veya vurma tekniği olarak bilinir tempolu vuruşlar ile kişide rahatlama sağlanır. Bu teknik kemik üzerine kaslara veya felçli bölgeye uygulanmamalıdır. Kalça gibi etli bölgelere uygulanır.
  • Petrisaj: Petrisaj tekniği direkt kası ele alan bir masaj tekniğidir. Bu teknik yoğurma şeklinde uygulanır. Kaslar yoğrularak rahatlatılır tek el veya çift el kullanılır.
  • Kedi Yürüyüşü: Bu masaj tekniğine deride yürüme de denilir. El ile kavranan deri yukarı doğru yürütülür.
  • Ayırma: Bu teknik kas liflerini birbirinden ayırmak için kullanılır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir